O firmie

Lata tradycji

Firma DACHLUX-KUMOR posiada wieloletnie tradycje związane z wykonywaniem pokryć dachowych. Początek jej działalności przypada na I połowę lat 70. XX wieku, a wszystko to zaczęło się od jednej osoby, która tknęła impuls do rozwoju dekarstwa na tym terenie. To w listopadzie 1974 roku Roman Kumor złożył egzamin mistrzowski w rzemiośle blacharstwo i na mocy obowiązującej wówczas ustawy uzyskał uprawnienia do używania tytułu mistrza, a także do przyjmowania oraz kierowania praktycznym kształceniem uczniów w tym rzemiośle. Powstało przedsiębiorstwo, o które właściciel dbał, by odpowiednio wyuczeni pracownicy prezentowali swoje umiejętności przy budowie i wymianach pokryć dachowych. Z czasem coraz większa rzesza młodych ludzi przewijała się przez szeregi firmy, by zdobyć cenne doświadczenie oraz fach w ręku. Dzięki rozwojowi branży w okolicach Jeżowego powstało – i w dalszym ciągu powstaje – bardzo dużo firm, które świadczą usługi ciesielsko-dekarskie. Jest ich tak wiele, że region ten nazywa się wręcz zagłębiem dekarskim.

Współcześnie istniejąca firma DACHLUX-KUMOR powstała z przekształcenia firmy w latach 90. ubiegłego wieku – najpierw w spółkę cywilną, a następnie w jawną. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w kompleksowym wykonywaniu konstrukcji oraz pokryć dachowych oraz sprzedaży pokryć i akcesoriów dachowych. Spółka samodzielnie tłoczy blachy trapezowe oraz zajmuje się wykonywaniem wszelkich obróbek blacharskich oraz parapetów pod życzenie klienta. W ramach nawiązanych kontaktów DACHLUX-KUMOR zajmuje się sprzedażą pokryć dachowych innych producentów, sprzedażą drewna oraz akcesoriów dekarskich. Szczegółową ofertę produktową można znaleźć w poszczególnych zakładkach naszej strony internetowej.

Usługi dekarskie

Firma DACHLUX-KUMOR świadczy usługi w promieniu 100 km od swojej siedziby, to jest na terenie województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Dużą zaletą firmy są własne ekipy dekarskie, które potrafią sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów. Świadczymy usługi dla odbiorców indywidualnych, jak i dużych firm. Wykonujemy pokrycia na budynkach mieszkalnych, obiektach handlowych, kościołach, halach produkcyjnych, biurowcach oraz obiektach gospodarczych.

Centrum pokryć dachowych DACHLUX-KUMOR to także zaplecze hurtowe dla lokalnych firm.

Zapraszamy Państwa do współpracy, skorzystania z naszych usług oraz do zakupów!